home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2785225 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 4601 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 18 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

مسابقات شبیه سازی دیوان بین المللی دادگستری در حوزه حقوق فضا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۹ | 


به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، مسابقات شبیه سازی دیوان بین المللی دادگستری در حوزه حقوق فضا یادواره قاضی مانفرد لاکس مطابق پرونده سال 2019 توسط موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران، پژوهشگاه هوا فضا، دانشگاه شهید بهشتی و حمایت سازمان فضایی ایران برگزار می شود. در این مسابقات تیم های دو و سه نفره از دانشجویان علاقه مند به حوزه حقوق فضا با یکدیگر به رقابت می پردازند.
رقابت به این نحو خواهد بود که تیم های دانشجویی علاقه مند بر اساس پرونده فرضی منتشر شده توسط موسسه بین المللی حقوق فضا (IISL) در سال 2019  و مطابق با قواعد برگزاری مسابقات به نگارش و تنظیم لوایح خود می پردازند. تیم ها موظفند طبق زمانبندی تقویم مسابقات به ثبت و ارسال لوایح خود بپردازند تا فرآیند بررسی لوایح توسط قضات مسابقات به انجام برسد؛ سپس در موعد مقرر تیم ها برای ارائه دفاعیات و استدلالات شفاهی خود نزد دادگاه شبیه سازی دیوان بین المللی دادگستری حاضر می گردند.
این دادگاه با حضور سه قاضی رسمیت می یابد و ارائه کنندگان شفاهی (موتر های) هر تیم در مدت زمان مقرر طبق قواعد برگزاری مسابقات به دفاع از پرونده خود می پردازند.
پس از پایان این مسابقات رتبه بندی تیم ها بر مبنای نمره لوایح کتبی و ارائه شفاهی انجام می گردد؛ برترین تیم شرکت کننده که دارای سهمیه شرکت در دور منطقه ای آسیا و اقیانوسیه این مسابقات باشد، از حمایت سازمان فضایی ایران جهت حضور در آن مسابقات بهره مند خواهد شد.
در راستای بالا رفتن سطح برگزاری این مسابقات، دوره های آموزشی و کلاس هایی با موضوعات مبانی فنی و حقوقی فضایی در ارتباط با موضوعات مطروح در پرونده سال 2019، مبانی لایحه نویسی و فن ارائه شفاهی (موت کردن) برای تیم های شرکت کننده که در این مسابقات ثبت نام به عمل آورده اند برگزار می گردد.
همچنین اردوی علمی دو روزه در دو حوزه فنی و حقوقی فضایی برای ثبت نام کنندگان تدارک دیده شده که برنامه این اردو در اطلاعیه ای برای تیم ها ارسال می‌گردد.
ثبتنام در این مسابقات و شرکت در دوره های آموزشی و اردوی علمی رایگان می باشد.

آخرین مهلت ثبت نام: تاریخ 16 آذر ماه 

فرم ثبت نام

 
ارسال فرم ثبت نام به پست الکترونیک moot_court@isa.ir
 


   
دفعات مشاهده: 500 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر