home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2994262 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 6460 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 24 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

دکتر براری: یکی از برنامه های مهم دولت، ارتقای جایگاه زنان در حوزه های مدیریت، تصمیم سازی و تصمیم گیری است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۷ | 


به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران: بیست و چهارمین نشست عمومی شورای زنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاه های تابعه به میزبانی سازمان فضایی ایران برگزار شد.
در این نشست دکتر براری؛ معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به نقش حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت خدیجه (س) در دوران صدر اسلام، بر اهمیت حضور فعال بانوان در جامعه و نقش آفرینی آنان در حوزه های مختلف تأکید کرد و گفت: یکی از برنامه های مهم دولت، ارتقای جایگاه زنان در حوزه های مدیریت، تصمیم سازی و تصمیم گیری سازمان ها است و با توجه به رشد روزافزون حضور بانوان در دانشگاه ها، باید این نیروی متخصص و تحصیلکرده را غنیمت شمرد و این رشد را در عرصه های مدیریتی هم افزایش دهیم و بستر مناسب جهت حضور بانوان در سطوح بالای مدیریتی را فراهم نماییم که این مساله مورد تاکید دولت و وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
دکتر براری ضمن اشاره به آمار رو به افزایش تعداد مدیران زن در دستگاه های دولتی گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات فرصت بسیار مناسبی را برای حضور بانوان در ایجاد کسب و کارهای نوین فراهم کرده است و تا کنون بانوان بسیار موفقی هم در حوزه های مختلف درخشیده اند. وی در ادامه افزود: بستر ICT ظرفیت مناسبی برای اشتغال و پیشرفت زنان است که باید از آن با برنامه ریزی درست و به نحو احسن استفاده نمود.
رئیس سازمان فضایی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر کجا که بانوان مسئولیتی پذیرفته اند، به خوبی و با شایستگی کامل از عهده آن برآمده اند و در سازمان فضایی ایران نیز تلاش بر اینست که از این ظرفیت نیروی انسانی استفاده حداکثری شود.
معاون وزیر ارتباطات ضمن اشاره به روند توسعه فناوری فضایی گفت: در سال های گذشته در توسعه فناوری فضایی به توفیقات بسیار ارزشمندی دست پیدا نموده ایم که بخش مهمی از این توفیقات حاصل زحمت و تلاش بانوان متخصص این حوزه بوده است و اکنون تاکید سازمان فضایی ایران بر تثبیت فناوری و ارایه خدمات کاربردی و سرویس به جامعه است. وی افزود: فضا و فناوری فضایی یک فرصت و مکمل توسعه شبکه زیرساخت کشور خواهد بود و در این راستا با حمایت از ورود بخش خصوصی به توسعه زیرساخت ها و جذب سرمایه گذاری این بخش، فرصت و بستر مناسب برای ایجاد و توسعه کسب و کارهای فضاپایه را ایجاد خواهیم کرد، چرا که فناوری فضایی به عنوان یک اقتصاد نوظهور در دنیا، ظرفیت های اقتصادی بسیار مناسبی را در اختیار متخصصان و فعالین این حوزه قرار خواهد داد.   
دفعات مشاهده: 546 بار   |   دفعات چاپ: 32 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر