دکتر براری حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای فضایی در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۶ | 
 به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، دکتر مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای فضایی مبتنی بر آموزش و ترویج و توسعه بازارهای داخلی، در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد.
رییس سازمان فضایی ایران افزود: با پیشرفت فناوری ساخت بازی های رایانه‌ای و دنیای واقعیت مجازی و از آنجا که فضا، محیطی ناشناخته و اسرارآمیز و دارای ویژگی های بسیار متفاوتی از سطح زمین همچون شرایط خلا، بی وزنی و عناصر ناشناخته است، می تواند دستمایه بسیار مناسبی برای خلق و تولید بازی‌های رایانه ای و واقعیت مجازی باشد و کمک نماید تا کاربران محیط های بسیار هیجان انگیز و متفاوتی را تجربه نمایند.
دکتر براری در ادامه نوشت: در سال‌های اخیر نیز شاهد پیشرفت های مناسبی در توسعه بازی های رایانه‌ای در کشور بوده ایم و فرصت مغتنمی است برای جوانان مستعد و خلاق که در این حوزه فعالیت نمایند.
 معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: سازمان فضایی ایران نیز با توسعه زیرساخت ها و بسترهای لازم و تدوین بسته های حمایتی، از تولید بازی‌های فضایی مبتنی بر آموزش حمایت خواهد کرد و تلاش می‌کند تا بخش تخصصی بازی‌های کامپیوتری در کنار متخصصین حوزه فضایی گردهم آیند تا ماحصل آن تولید بازی های رایانه‌ای مبتنی بر علوم فضایی باشد.

CAPTCHA

دفعات مشاهده: 505 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر