home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2993799 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 6348 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 22 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

دکتر براری: با استفاده از تمام ظرفیت ها، فناوری های بدست آمده در کشور را به سمت خلق ثروت هدایت خواهیم کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ | 
دکتر براری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در بازدید از پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی ضمن تاکید بر لزوم اجماع، همدلی و همفکری بین ارکان بخش فضایی کشور گفت: هم اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه فضایی از توان علمی بالایی برخوردار است و مطابق اسناد بالادستی و برنامه چشم انداز 1404، باید رتبه اول منطقه در این حوزه باشیم. برای رسیدن به این مهم باید از حداکثر ظرفیت حوزه فضایی کشور استفاده شود تا با همدلی و تعامل بتوانیم به چشم انداز ترسیم شده در اسناد بالادستی این حوزه دست پیدا کنیم.
معاون وزیر ارتباطات افزود: توسعه بخش فضایی کشور در همه بخش ها، هدف اصلی سازمان فضایی ایران است و باید همه کمک کنیم تا نیازهای کشور در این حوزه مرتفع شود. سازمان فضایی تلاش خواهد کرد که سهم و مشارکت پژوهشگاه فضایی در برنامه توسعه فضایی کشور پررنگ تر شود و پژوهشگاه فضایی به عنوان نیروی محرک این بخش به ایفای نقش بپردازد. با استفاده از ظرفیت ها و زیرساخت های موجود در این پژوهشگاه، سطح تعامل و همکاری های علمی و تحقیقاتی با دانشگاه ها توسعه یابد و بتوانیم شرکت های دانش بنیان را حمایت، تقویت و توانمند کنیم.
دکتر براری گفت: با اجماعی که میان متولیان این حوزه شکل گرفته تلاش خواهد شد با استفاده حداکثری از توان بومی کشور و دانش و نیروی متخصص داخلی بتوانیم فناوری های بدست آمده در کشور را به سمت خلق ثروت هدایت کنیم. 
رئیس سازمان فضایی ایران ضمن تاکید بر اهمیت حضور حداکثری در مجامع بین المللی و تقویت ارتباطات با کشورهای صاحب فناوری و کشورهای منطقه گفت: ظرفیت بسیار مناسبی در خصوص تجاری سازی بخش فضایی در کشور وجود دارد و با تلاش هایی که در سال های گذشته انجام شده است، هم اکنون دانش در کشور ایجاد شده و صاحب فناوری هایی هستیم که می توانیم از آنها در جهت تولید ثروت برای جامعه بهره ببریم. لازم است با توسعه روابط بین المللی و دسترسی به بازارهای منطقه ای، سهم صادرات علمی خود را نیز ارتقا دهیم.
در این بازدید دکتر براری به همراه معاونین و مدیران سازمان فضایی از بخش های مختلف و زیرساخت های موجود در پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی بازدید به عمل آوردند و گزارش های مربوط به پیشرفت پروژه ها و ظرفیت های موجود در این پژوهشکده توسط مدیران ذیربط ارائه شد.   
دفعات مشاهده: 626 بار   |   دفعات چاپ: 117 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر