home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2789024 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 5630 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 26 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: اکوسیستم کسب و کارهای نو باید در کشور ایجاد شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ | 
‌به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس محمد جواد آذری جهرمی در ادامه سفر خود به استان خراسان جنوبی با حضور در شورای اداری این استان با اشاره به وضعیت حال حاضر ایران در منطقه، گفت : جمهوری اسلامی ایران در منطقه و داخل کشور دارای اقتدار است و بدون حضور ایران مسائل منطقه حل نمی شود.
وی تصریح کرد : تلاش های بسیاری در سال های اخیر برای حذف ایران از روند های منطقه انجام شد که البته نتوانستند و این نشان ار اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطق است.
جهرمی به وضعیت رشد و پیشرفت در رژیم گذشته ایران اشاره کرد و گفت : در آن زمان ما حرفی برای گفتن نداشتیم اما در حال حاضر در صنایع نفت ، پتروشیمی ، هسته ای ، نانو و بایو تکنولوژی حرفی برای گفتن داریم .
وی با بیان اینکه البته اشکالات و چالش هایی در جامعه وجود دارد، افزود : این طبیعی است که هر چه جامعه بزرگتر شود مشکلات آن نیز بزرگتر می شود که باید برای حل این مشکلات تلاش کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگر از سخنان خود که در جمع مدیران استانی استان خراسان جنوبی عنوان می شد به مشکل کم آبی در کشور و این استان اشاره کرد و گفت : دولت در این حوزه برنامه ریزی خاصی دارد و با اختصاص ۱/۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی و ۱/۵ میلیارد دلار از منابع بانک ها به اشتغال در روستاها کمک می کند.
وی تصریح کرد : با بخشی از این اعتبارات و با تکنولوژی های جدید و هوشمند سازی می توانیم سیستم های آبیاری نوین را در روستاها توسعه دهیم .
جهرمی با اشاره به استفاده از فناوری اطلاعات و اینترنت اشیا برای هوشمند سازی آبیاری ها ، گفت : در همین راستا پروژه هایی در استان فارس و اردبیل به صورت آزمایشی انجام شد که تا ۵۰ درصد در آب صرفه جویی را نشان داد و در مصرف برق نیز صرفه جویی خوبی شد.
وی به وضعیت اشتغال در حوزه فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت : فناوری اطلاعات در حوزه خدمات نقش بارزی و این فضا نیاز به خلاقیت دارد که این خلاقیت هم در مغز جوان مومن ، انقلابی ، فعال جمهوری اسلامی است که این جوانان برای ایجاد این خلاقیت نیاز به فضا و اتمسفر دارند.
جهرمی با تاکید به اینکه اتمسفر و اکوسیستم کسب و کارهای نو پا باید در کشور ایجاد شود ، افزود : این کسب و کاره در کنار دانشگاه ها رونق می گیرند.
وی تصریح کرد : تاکنون با فرآهم شدن زیرساخت ها در سال گذشته و ۶ ماهه نخست امسال ۱۵۰ هزار شغل در این حوزه ایجاد شده است که با تقویت مراکز رشد و توانمند سازی و ایجاد قوانین ، جوانان ما می توانند اقتصاد فضای مجازی را از آن خود کنند.

جهرمی تاکید کرد :ایران در شاخص خلاقیت و راه اندازی کسب و کار ۳ برابر کشورهای منطقه خاورمیانه و ۲ برابر متوسط دنیا است و چه گنجی بالاتر از این وجود دارد.

 با اشاره به پروژه هایی که امروز در استان خراسان جنوبی به بهره برداری رسید، تصریح کرد : تمام شهر های این استان به نسل های ۳ و ۴ تلفن همراه مجهز شدند و  همچنین برای ۳۱۰ روستا امکان دسترسی به خدمات نسل دوم ایجاد شده است و ۱۸۲ روستا همزمان از شبکه های ایرانسل و همراه اول استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۲۸ روستای بالای بیست خانوار از ۸۷۴ روستای این استان امکان ارتباطی ندارد، به مدیر عامل  مخابرات ایران تاکید کرد تا شهریور ماه سال آینده مشکلات ارتباطی روستاهای کمتر برخوردار این استان برطرف شود   
دفعات مشاهده: 762 بار   |   دفعات چاپ: 119 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر