home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2788931 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 5628 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 21 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

حفظ اقتدار و توسعه اقتصاد فضا از ماموریت های اصلی سازمان فضایی ایران است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۵ | 
دکتر براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران در مراسم تقدیر از زحمات و تلاش های دکتر بهرامی رییس سابق این سازمان که با حضور مدیران، معاونان و کارشناسان سازمان فضایی ایران برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات ایشان در دوران حضور در سازمان فضایی ایران، آماده شدن ماهواره های سنجشی مانند دوستی، پیام، ناهیدو..، تعامل سازنده با دانشگاه ها، پیش نویس قانون ملی فضایی، ثبت نقاط مداری جدید، تلاش برای تامین ماهواره سنجش از دوری، ارتقاء جایگاه سازمان در مجامع بین المللی را بخشی از خدمات دکتر بهرامی برشمردند.
دکتر براری با تاکید بر ارزشمند بودن ورود مراکز علمی و دانشگاه ها به حوزه فضایی گفت: حضور بالغ بر 30 دانشگاه کشور در رشته های مرتبط با بخش فضا یک ظرفیت بسیار مهم است که باید از این ظرفیت برای توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر حوزه فضایی کشور استفاده مناسب صورت پذیرد.
رییس سازمان فضایی ایران افزود: توان و دانش کشور در طراحی ، ساخت و پرتاب ماهواره به فضا از افتخارات کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که با تلاش و همت همه بخشهای فعال در این حوزه زیرساخت های لازم ایجاد شده  که باید تکمیل و تثبیت شوند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در نقشه جامع علمی کشور حوزه فناوری فضایی یک حوزه راهبردی در نظر گرفته شده است و باید با استفاده از این ظرفیت ها در جهت تثبیت رتبه اول  ایران در منطقه تلاش کرد.
دکتر مرتضی براری  شورای عالی فضایی و کارگروه های تخصصی این شورا را یکی دیگر از ظرفیت های حوزه فضایی کشور دانست و گفت: با فعال شدن شورای عالی فضایی و کارگروه های تخصصی یک همگرایی ملی در این حوزه ایجاد خواهد شد.
رییس سازمان فضایی ایران افزود: با توجه به محدودیت منابع دولتی که در تمام دنیا هم مشاهده می شود باید از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه و تعالی بخش فضایی کشور کمک گرفت و لازمه این امر ایجاد بستر مناسب برای ورود و فعالیت بخش خصوصی به این حوزه است و سازمان فضایی ایران باید از تصدی گری به سمت رگولاتوری در این حوزه حرکت کند.
دکتر براری ساخت ماهواره های بومی کاربردی و استقرار آنها در مدار و ارایه سرویس و خدمات کاربردی برای کشور، ایجاد توازن در بخشهای مختلف حوزه فضایی کشور، حفظ اقتدار و توسعه اقتصاد فضا، تصویب سند 10 ساله دوم حوزه فضایی کشور در شورای عالی فضایی و حضور حداکثری در مجامع بین المللی را از اولویت های اصلی سازمان فضایی ایران دانستند.
 


   
دفعات مشاهده: 1021 بار   |   دفعات چاپ: 126 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر