همایش سیارات فراخورشیدی و جهان های زیست پذیر برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۸ | 
 به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، همزمان با ششمین روز از هفته جهانی فضا،امروز ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۶ وسازمان فضایی ایران با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در حال برگزاری همایش سیارات فراخورشیدی و جهان های زیست پذیر می باشد. این همایش هم اکنون در سالن کنفرانس علامه حلی این دانشگاه در حال برگزاری است.
سیارات فراخورشیدی و زیست پذیری آن ها که امروزه از داغ ترین و به روز ترین موضوعات تحقیقاتی در جهان می باشند موضوع اصلی این گرد همایی است.
در ابتدای این مراسم مهندس صادقی نایینی مدیرکل سنجش از دور سازمان فضایی ایران، گزارشی از برنامه ها و فعالیت های سازمان فضایی ایران در هفته جهانی فضا که از ۱۲ مهرماه سال جاری شروع و تا روز سه شنبه ۱۸ مهرماه ادامه خواهد داشت ارایه کرد.
سخرانان و موضوعات مورد بررسی در همایش :
۱.پروفسور نادر حقیقی پور، استاد موسسه نجوم دانشگاه هاوایی، رییس بخش علوم سیاره ای و اختر زیست شناسی اتحادیه بین المللی نجوم (IAU) با موضوع شکل گیری سیارات فراخورشیدی .
۲.دکتر سهراب راهوار استاد فیزیک دانشگاه صنعتی شریف با موضوع روش های آشکار سازی سیارات فراخورشیدی .
۳.پروفسور نعمت ا... ریاضی استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی با عنوان مطالعه آماری داده های سیارات فراخورشیدی .
۴.سر کار خانم حاجی زاده استاد فیزیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با موضوع اخترزیست شناسی روشنگر افق های نا شناخته .
۵. دکتر صدیقه سجادیان استاد فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان با عنوان فراخورشیدی ها ، چگونگی رصد و نحوه تحلیل داده ها.
۶.مهندس کورش رکنی مدیر بخش نجوم و اکتشافات فضایی سازمان فضایی ایران با موضوع نورسنجی از فراخورشیدی ها با استفاده از تلسکوپ های متوسط، رصد ، داده گیری و تحلیل داده ها.
۷. خانم صالحه عبادی راد همکار گروه فیزیولوژی هوافضا، پژوهشگاه هوافضا با عنوان  تنوع زیستی حیات فرازمینی، ساختار های آلی و حیات متعارف و نا متعارف در کیهان سخنرانی می کنند .
در این همایش ۱۲۰ نفر از محققین و دانشجویان علاقه مند این زمینه شرکت نموده اند. طی این برنامه ۸ ساعته در کنار یاد گیری مباحث نظری ، روش های تجربی و کار بر روی داده های علمی نیز مورد بررسی قرار می گیرد
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 1035 بار   |   دفعات چاپ: 182 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


پوستر هفته جهانی فضا

ویژه نامه هفته جهانی فضا