برگزاری دوره آموزشی کاربرد فناوری فضایی در مدیریت بحران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۶ | 
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران ، همزمان با پنجمین روز از هفته جهانی فضا و  در راستای تفاهم نامه همکاری بین سازمان فضایی ایران و سازمان مدیریت بحران کشور که در تاریخ ١٤ تیرماه ١٣٩٦ منعقد شد، دوره آموزشی دو روزه  با عنوان " کاربرد فناوری های فضایی و سنجش از دور در مدیریت بحران" امروز یک شنبه 16 مهرماه در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در حال برگزاری می باشد.
 
شرکت کنندگان این دوره آموزشی از متخصصین حوزه مدیریت بحران از سراسر کشور می باشند که با مفاهیم سنجش از دور، سیستم های اطلاعات جغرافیایی، سیستم های ناوبری ماهواره ای از عناوین آموزشی این کارگاه آشنا خواهند شد.
رویکرد علمی مفاهیم آموزشی این کارگاه موجب خواهد شد تا شرکت کنندگان در پایان دوره به صورت کاربردی با توانمندی های بخش فضایی کشور در حوزه مدیریت بحران آشنا شوند.
در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی، مهندس رحمتی نژاد، مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان مدیریت بحران ، دکتر سعیدی، معاون و سخنگوی سازمان مدیریت بحران و مهندس صادقی نایینی، مدیرکل سنجش از دور سازمان فضایی ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.
در روز دوم این کارگاه، نمونه های پروژه های عملیاتی سازمان فضایی ایران در حوزه مدیریت بحران آموزش داده می شود. بررسی فرونشست، سیل، آتش سوزی جنگل ها با استفاده از نرم افزار تخصصی سنجش از دوری از مفاد مطرح شده در روز دوم  این دوره می باشد.

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 475 بار   |   دفعات چاپ: 99 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


پوستر هفته جهانی فضا

ویژه نامه هفته جهانی فضا