سازمان فضایی ایران- اطلاعیه ها
برگزاری کارگاه بین المللی

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۶/۹ | 

کارگاه بین المللی"استفاده از فناوری فضایی در پایش خشکسالی و گرد و غبار در منطقه خاورمیانه" توسط سازمان فضایی ایران و با همکاری دفتر فضای ماوراء جو سازمان ملل متحد UNOOSA از تاریخ 15 لغایت 19 آبان سال 1395 (9-5 نوامبر سال 2016 میلادی) در تهران برگزار می گردد. کارگاه شامل 2 بخش اصلی زیر می باشد:

  1.  ارائه سخنرانی توسط مدعوین که از متخصصین و تصمیم گیران این حوزه در سطح ملی و بین المللی می باشند
  2. نشستهای تخصصی به منظور شروع فعالیتهای جدید در موضوع کارگاه و تدوین گزارش نهایی کارگاه به سازمان ملل متحد

محورهای کارگاه شامل 3 محور اصلی زیر است که سخنرانی ها و نشستهای تخصصی حول این 3 محور برگزار خواهند شد:

  • پایش خشکسالی و گرد و غبار با استفاده از فناوری فضایی: در این قسمت، موضوعات مربوط به پایش خشکسالی، گرد و غبار، طوفانهای خاک و شن و نیز مدلسازی آن به کمک فناوری فضایی مطرح می شود.
  • پیشرفتهای فناوری فضایی: در این بخش به موضوع فناوری فضایی، شامل انواع ماهواره های کوچک تا Cube و سنجنده های مختلف در کمک به مدلهای پایشی پرداخته می شود به عبارت دیگر دستاوردهای مرتبط با طراحی و ساخت سنجنده و ماهواره و دیگر زیرساختهای فضایی به منظور پایش خشکسالی و گرد و غبار در این بخش ارائه خواهد شد.
  • ظرفیت سازی، آموزش و همکاریهای منطقه ای و بین المللی: در این بخش به اهمیت و ضرورت، ظرفیت سازی و همکاریهای منطقه ای و بین المللی پرداخته خواهد شد.

علاقمندان به شرکت در کارگاه و ارائه سخنرانی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام از طریق سایت زیر اقدام نمایند، کلیه شرکت کنندگان می بایست از متخصصین و تصمیم گیران حوزه فناوری فضایی و پایش خشکسالی و گرد و غبار باشند.

http://www.unoosa.org/oosa/en/ourwork/psa/schedule/2016/workshop_iran.html

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.72.96.fa
برگشت به اصل مطلب