سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی جهان
مأموریت مهم فضایی کلید می خورد؛ اروپا و ژاپن در اندیشه حل معمای کوچک شدن عطارد

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۱۸ | 

به گزارش خبرگزاری مهر، ساینس الرت در گزارشی نوشت: هدف از این مأموریت فضایی، بررسی دقیق این نکته است که چرا کوچکترین سیاره منظومه شمسی در حال کوچکتر شدن است؟

کاوشگر BepiColombo در حالی راهی عطارد می شود که نیم نگاهی نیز به یخ آب در قطبهای این سیاره دارد. همچنین بررسی آتشفشانهای عطارد از دیگر بخشهای مهم این مأموریت عنوان شده است.

دانشمندان امیدوارند از این طریق به سرنخهای تازه ای درباره ترکیبات موجود در عطارد و روند تکاملی آن دست یابند.

آلوارو گیمنز، رئیس آژانس فضانوردی اروپا می گوید: عطارد به عنوان یک سیاره صخره ای کمتر مورد توجه بوده است اما این بدان معنا نیست که علاقه ای به آن نداریم. علت اصلی را باید در دشواری سفر به این سیاره توصیف کرد. رسیدن به عطارد واقعا سخت است.

در پروژه سفر به عطارد، کاوشگر BepiColombo، ۹ پرواز از نزدیکی سطح را انجام می دهد که یکی از نزدیکی زمین، دو پرواز از ونوس و شش پرواز هم از نزدیک سطح عطارد خواهد داشت. در جریان این پرواز بخش قابل توجهی از سوخت کاوشگر مصرف می شود.

پیش بینی می شود این کاوشر در سال ۲۰۲۵ در مدار عطارد قرار گیرد که در آن موقع مجموع مسافتی که طی کرده برابر با ۱۸.۵ مرتبه چرخیدن به دور منظومه شمسی خواهد بود.کاوشگر BepiColombo در شرایط دمایی بسیار سختی به بررسی عطارد خواهد پرداخت که از منهای ۱۷۰ درجه در شب تا ۴۳۰ درجه در روز متغیر است.عطارد ۷۷ میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد.

نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.71.752.fa
برگشت به اصل مطلب