سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی ایران
دیدار وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات با ریاست و مدیران سازمان فضایی ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۶/۱ | 

AWT IMAGE
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران؛ مهندس آذری جهرمی؛ مقام عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ریاست و مدیران سازمان فضایی ایران دیدار کردند. در این دیدار دکتر بهرامی؛ معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران پس از معرفی مدیران، گزارشی درباره اهم فعالیت ها و ماموریت های سازمان فضایی ایران ارائه نمودند.
مقام عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت توسعه حوزه فضایی کشور افزود: طبق اسناد بالادستی و تاکید مقام معظم رهبری در سند چشم انداز افق بیست ساله کشور لازم است این حوزه دارای ساختاری منسجم و فراگیر باشد. امروزه اهمیت استفاده از فناوری فضایی بر کسی پوشیده نیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خود را ملزم به حمایت از این بخش مهم و کاربردی می داند.
وزیر محترم ارتباطات اضافه کرد: ظرفیت بسیار خوبی در کشور در حوزه فضایی وجود دارد و سازمان فضایی ایران باید در راستای همسو کردن این ظرفیت ها و استفاده حداکثری از آن گام بردارد. وی در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت بیشتر از حوزه فضایی کشور ابراز کرد: نیازمند تدوین ساختاری منسجم در حوزه فضایی هستیم تا به دور از موازی کاری ها بتوانیم با یک ماموریت مشخص و بر اساس یک راهبرد از پیش تعیین شده در راستای اعتلای هر چه بیشتر این صنعت گام برداریم.
مقام عالی وزارت در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کردند: سازمان فضایی ایران باید نسبت به تهیه گزارشی از توانمندی ها و تمامی ظرفیت های موجود در حوزه فضایی کشور و ساختار موجود را اقدام کند تا بتوانیم بر اساس آن و در جهت رفع اشکالات ساختاری و تدوین سیاست های راهبردی بخش فضایی کشور بر اساس اسناد بالادستی گام برداریم.
ایشان ضمن ابراز حمایت خود از سازمان فضایی ایران، این سازمان را مامور کرد تا برنامه ای 4 ساله و قابل اجرا و مثمر ثمر در بخش فضایی کشور ارائه دهد و آنرا به نتیجه برساند تا همسو با پیشرفت و اعتلای این بخش، شاهد دستاوردهای کاربردی و عملیاتی در این حوزه باشیم.
حمایت از دانشمندان و متخصصان فضایی کشور از دیگر نکاتی بود که وزیر محترم بر آن تاکید داشت.
نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.70.964.fa
برگشت به اصل مطلب