سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی ایران
شروع فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی در تبریز

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۲۵ | 

 به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، دور دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی از تاریخ 25 تا 27 تیرماه 96 و به میزبانی دانشگاه تبریز هم اکنون در حال برگزاری است. در این کارگاه بیش از 70 دانشجو از 7 دانشگاه کشور حضور دارند. هدف اصلی از برگزاری این کارگاه آشنایی تیم های حاضر در مسابقه با مفاهیم و محتوای فاز طراحی دقیق است.

 مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی،  صبح روز یکشنبه 25 تیرماه در محل دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز با سخنرانی دکتر بهرامی معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران و دکتر پور محمدی رئیس دانشگاه تبریز، برگزار شد.

در این کارگاه مباحثی در حوزه های مختلف فنی شامل طراحی سازه ماهواره، مونتاژ بوردهای  الکترونیکی، مخابرات فضایی و سایر موارد مرتبط با فناوری طراحی و ساخت کیوب ست ها ارائه می شود.

این مسابقه که همزمان با روز فناوری فضایی، در 14 بهمن ماه 94 و با اعلام ریاست سازمان فضایی رسما آغاز گردید هم  اکنون در میانه  فاز طراحی دقیق می باشد و  5 تیم حاضر در این فاز تا انتهای شهریورماه فرصت خواهند داشت تا اسناد طراحی دقیق خود را آماده و ارسال نمایند.

در حال حاضر تیمهای سوتاک از دانشگاه صنعتی شریف، ماهواره مکعبی امیرکبیر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پلوتون از دانشگاه صنعتی مالک اشتر، تبریزست از دانشگاه تبریز و نصیر 1 از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی حضور دارند.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.70.773.fa
برگشت به اصل مطلب