سازمان فضایی ایران- اخبار فضایی ایران
برگزاری جلسات ارائه فاز طراحی اولیه مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۳۰ | 

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، با توجه به اتمام فاز طراحی اولیه مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی، بمنظور آشنایی بیشتر کارشناسان فناوری سازمان با نحوه عملکرد تیم ها و همچنین ایجاد فضایی برای تبادل دیدگاه های تخصصی با تیم های شرکت کننده در مسابقه، معاونت توسعه فناوری فضایی به عنوان متولی این مسابقه، اقدام به برگزاری جلسات ارائه فاز طراحی اولیه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 30 و 31 فروردین ماه نمود.

در طی این جلسات 9 تیم حاضر در مسابقه، هر یک در بازه زمانی 90 دقیقه ای اقدام به ارائه طراحی و معرفی ریز فعالیت­های خود کرده و کارشناسان فناوری سازمان نیز ضمن آشنایی دقیق تر با اهم فعالیت های انجام گرفته اقدام به ارزیابی و داوری طراحی هر یک از تیم ها نمودند.

در حال حاضر 10 تیم از دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی مالک اشتر، تبریز، کاشان و سیرجان در این مسابقه حاضر می باشند.

پس از ارزیابی و معرفی تیم های برتر فاز طراحی اولیه، بلافاصله فاز طراحی دقیق آغاز خواهد شد که تا انتهای شهریورماه امسال به طول خواهد انجامید.

مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی با هدف ترویج دانش و فناوری فضایی در میان قشر دانشگاهی در روز فناوری فضایی در بهمن ماه 94 با حضور ریاست محترم جمهوری و وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اعلام جناب آقای دکتر بهرامی، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان فضایی رسما آغاز شد. این مسابقه در حدود 3 سال به طول خواهد انجامید و در نهایت کیوب ست ساخته شده یک تیم به عنوان برنده نهایی معرفی و آماده پرتاب خواهد شد.

لازم به ذکر است سازمان فضایی ایران تاکنون اقدام به برگزاری چندین دوره آموزشی تخصصی در حوزه طراحی و ساخت ماهواره برای تیم های حاضر در این مسابقه کرده است.

جزییات مراحل و اخبار به روز این مسابقه از طریق وب سایت spcs.isa.ir قابل دسترسی و مشاهده است.

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه سازمان فضایی ایران:
http://isa.ir/find.php?item=1.70.573.fa
برگشت به اصل مطلب