home

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 1547351 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 6294 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 26 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

همکاری سازمان فضایی ایران با سازمان های بین‌ الملل در خصوص کاربردهای فناوری فضایی در مدیریت مخاطرات طبیعی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱۷ | 

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران : دکتر محمد همایون صدر معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران  در مراسم افتتاحیه کارگاه بین المللی " استفاده از فناوری فضایی در پایش خشکسالی و گرد و غبار منطقه خاورمیانه" گفت: سازمان فضایی ایران از سال 2009 میلادی (سال 1388 شمسی)  به عنوان دفتر حامی منطقه­ ای سازمان ملل در برنامه استفاده از فناوری فضایی در مدیریت مخاطرات طبیعی و واکنش سریع سازمان ملل متحد فعالیت دارد، همچنین همکاری نزدیکی با سایر سازمان های بین­ الملل در خصوص کاربردهای فناوری فضایی در مدیریت مخاطرات طبیعی و خطر پذیری­ های آن داشته است.

دبیر کارگاه آموزشی "مدیریت طوفان­ های گرد و غبار و خشکسالی" افزود: مدیریت چالش­ های جهانی امروز در خصوص آلودگی محیط زیست، تخریب جنگل­ ها، بیابان زائی، خشکسالی، طوفان­ های گرد و غبار، گازهای گلخانه ­ای و تغییر اقلیم نیازمند اطلاعات دقیق و به روز می­ باشد که فناوری فضایی می ­تواند بخش مهمی از آن را جهت پایش در اختیار متخصصین قرار دهد.

دکتر صدر اظهار داشت: تولید سریع داده­ ها در سطوح منطقه­ ای و جهانی و تبادل اطلاعات بین کشورها در چارچوب همکاری­ های بین ­المللی می­ تواند در این خصوص مؤثر باشد. در این راستا با همکاری سازمان ملل متحد و از طریق وزارت امور خارجه اقدام به برگزاری یک کارگاه بین المللی با عنوان کارگاه استفاده از فناوری فضایی در پایش طوفان­ های گرد و غبار و خشکسالی شد تا با حضور متخصصین منطقه­ ای و بین­ المللی امکان تبادل تجربیات فراهم شده و زمینه همکاری­ های آتی منطقه ­ای برای پایش گرد و غبار و خشکسالی در میان کشورهای منطقه با همکاری سازمان­ های بین ­المللی و حمایت سازمان ملل متحد فراهم گردد.

معاون سازمان فضایی ایران افزود: کارگاه هفته جاری با حضور 90 نفر از متخصصین داخلی و خارجی برگزار می­ شود و نمایندگان و متخصصین 16 کشور خارجی از کشورهای لبنان، اتریش، پاکستان،‌ سودان، فرانسه، آلمان، روسیه،‌ عراق، ونزوئلا، تونس، چین، آذربایجان، سوئیس و افغانستان در این همایش حضور دارند. همچنین متخصصین مربوطه از دانشگاه ­های کشور و سازمان­ های ذیربط از شرکت کنندگان این کارگاه آموزشی می­ باشند. از سازمان­ های بین­ المللی حاضر در این کارگاه می­ توان به دفتر فضای ماوراء جو سازمان ملل متحد UNOOSA، دفتر مقابله به بیابان­زائی سازمان ملل متحد UNCCD، گروه مشاهدات زمینی سازمان ملل متحد GEO، سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد UNIDO، اشاره کرد.

AWT IMAGEکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1283 بار   |   دفعات چاپ: 329 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر