home

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 1558314 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 5705 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 27 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

آغاز به کار کارگاه بین المللی "استفاده از فناوری فضایی در پایش خشکسالی و گردو غبار در منطقه خاور میانه"

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱۵ | 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران: کارگاه بین المللی "استفاده از فناوری فضایی در پایش خشکسالی و گرد و غبار در منطقه خاور میانه" صبح امروز 15 آبان ماه در محل هتل لاله تهران آغاز بکار کرد.

این کارگاه بین المللی که با شرکت کشور های ایران، چین، لبنان، استرالیا، پاکستان، سودان، فرانسه آلمان، روسیه، عراق، تانزانیا، آذربایجان، سوییس، افغانستان و که توسط سازمان فضایی ایران و  با همکاری دفتر امور فضای ماوراء جو سازمان ملل  متحد UNOOSA و با هدف بررسی نقش فناوری فضایی در پایش پدیده های خشکسالی و گردوغبار در منطقه خاورمیانه و باحضور اساتید دانشگاه،کارشناسان، دانشجویان و علاقمندان این حوزه برگزار شد.

دکتر  صدر  دبیر کارگاه و معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی به عنوان نخستین سخنران مراسم ضمن خیر مقدم به مهمانان داخلی و خارجی شرکت کننده در کارگاه در خصوص نحوه تعامل با دفتر امور فضای ماوراء جو سازمان ملل UNOOSA به منظور برگزاری این کارگاه در ایران توضیحاتی ارائه نمود. وی افزود، پس از موافقت کمیته استفاده صلح آمیز از فضای ماوراء جو سازمان ملل مبنی بر برگزاری این کارگاه در ایران، موافقتنامه ای بین جمهوری اسلامی ایران و دفتر فضای ماوراء جو سازمان ملل در تیرماه سال جاری به امضای طرفین رسید و در این مدت شاهد همکاری تنگاتنگ سازمان فضایی ایران و UNOOSA به منظور برگزاری موفق این کارگاه در ایران بوده ایم.

دکتر بهرامی معاون وزیر و رییس سازمان فضایی ایران در مراسم افتتاحیه این کارگاه گفت: پیشرفت ها و جهش های علمی و فنی در طول یک قرن اخیر به مراتب بیش از ثمره ی تلاش های هفت هزار ساله ی انسان بوده و عصر جدیدی بر پایه ی جهان بینی علمی به روی ما گشوده شده است. اما در کنار پیشرفت های بشر در حوزه های مختلف حفظ محیط زیست و مدیریت صحیح منابع طبیعی نیز می بایست بصورت جدی مدنظر قرار گیرد.

دکتر بهرامی افزود: همایش هایی از این دست فرصت مغتنمی برای ما فراهم می آورد تا بستر مناسبی جهت تعاملات علمی، فی ما بین پژوهشگران و محققان حوزه های مختلف درگیر مسائل زیست محیطی بوجود آمده و فرهنگ سازی مناسبی در جهت مدیریت صحیح منابع طبیعی در کشور شکل گیرد.

رییس سازمان فضایی ایران همچنین افزود: در ایران نیز پیامد های ناشی از تغییر اقلیم طی سال های اخیر مشکلات بسیاری برای بخش های مختلف کشور به همراه داشته است. از مهمترین آن ها افزایش رخداد بلایای جوی- اقلیمی نظیر خشکسالی، سیل، توفانگرد و غبار، موج های گرمایی و غیره است.بنابراین ضروری است از هم اکنون اثرات منفی این پدیده بهتر شناسایی و مطالعه شوند و راهکارهای مقابله یا کاهش آن ها در برنامه های علمی و اجرایی کشورها در نظر گرفته شود.

AWT IMAGE

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGEکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1107 بار   |   دفعات چاپ: 196 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر