شعار هفته جهانی فضا اعلام شد/ کاوش جهان جدید در فضا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۳/۲۰ | 

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران : انجمن هفته جهانی فضا هر سال شعاری را برای هفته جهانی انتخاب می‌کند تا بدین ترتیب محور فعالیت‌ها و رویدادهایی شود که قرار است در این هفته ، یعنی روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر در سراسر جهان، صورت پذیرد. 

با توجه به شعار در نظر گرفته شده، مأموریت‌های اختر زیست‌شناسی همچون نیو هورایزن (اولین مأموریت ناسا به پلوتون و کمربند کویپر)، شاهکارهای مهندسی همچون فضاپیمای سرنشین‌دار و چندمنظوره اوریون ساخت شرکت لاکهید مارتین (اولین فضاپیمای ناسا که برای اکتشافات فضایی سرنشین‌دار و طولانی‌مدت در اعماق فضا طراحی شده است) مورد توجه قرار خواهند گرفت.

همچنین تلاش‌های فعالان جدید و برجسته در حوزه فضا همچون اسپیس‌ایکس (پروژه‌های درخشان فناوری فضایی که هدف آنها توانمندسازی بشر برای زندگی در سیارات دیگر همچون مریخ است) و دیگر سازمان‌هایی که چشم‌انداز آنها کاوش و استفاده از منابع فرازمینی همچون فلزات موجود در سیارک‌ها، آب روی سطح ماه و انرژی خورشیدی نامحدود موجود در مدار زمین است ، مورد توجه قرار خواهند گرفت.

کاوش و ماجراجویی، از اولین رقابت برای رسیدن به قطب جنوب و اولین پرواز تک نفره بر فراز اقیانوس اطلس گرفته تا افتتاح مسیر دریایی از اروپا به مشرق، همواره بخشی از ماهیت ما ساکنان زمین بوده‌ است.

مراسم هفته جهانی فضا ۲۰۱۷، موجب افزایش دانش و آگاهی بشر در زمینه مزایای فناوری فضایی و کاربردهای آن است . برگزاری این مراسم همچنین نشان خواهد داد که ظرفیت‌های کاوشی بشر بی‌پایان است و این‌که آسمان هرگز مانعی در مسیر شگفتی‌های اکتشافات بشر نیست.

در سال ۲۰۱۶، «سنجش از دور، توانمندسازی آینده» به‌عنوان شعار هفته جهانی فضا انتخاب شده بود تا نقش سنجش از دور از فضا در بهبود زندگی بشر مورد توجه قرار بگیرد. در این سال، بیش از ۲۷۰۰ رویداد در ۸۶ کشور جهان برگزار شد و بدین‌ترتیب سال ۲۰۱۶، بزرگ‌ترین جشن فضایی تاریخ شد که تاکنون برگزار شده است. اگرچه شکست این رکورد در سال ۲۰۱۷ چندان دور از ذهن نیست.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
کلیدواژه ها: شعار هفته |

دفعات مشاهده: 704 بار   |   دفعات چاپ: 196 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


پوستر هفته جهانی فضا

ویژه نامه هفته جهانی فضا