home

میز خدمت

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2989948 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 7550 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 33 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

آذری جهرمی در پژوهشگاه فضایی ایران: یکی از اهداف مهم دولت توسعه کسب و کارهای فضا پایه است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ | 

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم بازدید اصحاب رسانه از دستاوردهای فضایی کشور با اشاره به اینکه یکی از هدف های مهم در دولت دوازدهم و‌در حوزه فضایی توسعه کسب و کارهای فضاپایه است، گفت: سازمان فضایی با همکاری بخش خصوصی ایجاد صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر برای تسهیل توسعه کسب و کارهای فضا پایه را دنبال می کند ضمن اینکه از بخشی از منابع وام وجوه اداره شده به این موضوع اختصاص پیدا کرده است. 
وی به برگزاری کارگاه های توانمندسازی و معرفی حوزه ها توسط سازمان فضایی اشاره کرد و‌افزود: منابع اطلاعاتی حوزه فضایی برای استفاده و توسعه کسب و‌کارها باید آزادسازی شود که هم اکنون بخشی از آن در زیرپرتال سازمان فضایی در حال ارایه است. 
عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه به دلیل اهمیت کسب و کارهای فضاپایه، سازمان فضایی ایران اداره کلی را به این موضوع اختصاص داده است، اظهار کرد: با وجود کاهش بودجه در بخش های دیگر وزارت ارتباطات اما خوشبختانه بودجه مورد نیاز برای پژوهش نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است هرچند پژوهشگاه ارتباطات باید تغییر ساختاری داشته باشد تا دانشگاه ها بر روی محورهای مشخص شده حرکت کنند و با ایجاد قطب سازی دانشگاه ها در حوزه های مورد نیاز، آنها را جهت دهی کنند.
آذری جهرمی با اشاره به برنامه حذف قبوض مختلف و الکترونیکی کردن آنها تصریح کرد: شرکت مخابرات ایران در مجموع و‌به صورت دوره ای ۳۵ میلیون قبض دوره ای صادر می کنند که در فاز اول برنامه است تا ظرف ۴۵ روز نسبت به الکترونیکی کردن آن اقدام کنند هرچند که قبلا همراه اول از طریق روش های پیامکی و اپلیکیشن قبض های خود را حذف کرده بود.
عضو دولت تدبیر و امید با بیان اینکه به دلیل مشکلات موجود در نقل و انتقالات مسکن و همچنین به دلیل بنام نبودن بسیاری از کنتورهای آب و برق هنوز قبوض آن الکترونیکی نشده است، خاطرنشان کرد: بنابه دستور رییس جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات مذاکرات خود را با وزارت نیرو برای حذف قبوض شروع کرده است که بعد از حذف قبوض مخابرات در فاز اول اگر از همه ظرفیت ها استفاده شود می توان طی برآوردی اردیبهشت ماه سال آینده را برای حذف قبوض آب و برق در نظر گرفت.
وزیر ارتباطات به قصد صداوسیما برای داشتن ماهواره اشاره کرد و گفت: صداو سیما همچنان پیگیر پرتاب ماهواره است و این موضوعی است که باید حل شود و ما در شورای عالی فضایی در حال پگیری و بررسی آن هستیم.

آذری جهرمی با بیان اینکه صدا و سیما بودجه خود را درحوزه محتوا هزینه کند، تصریح کرد: البته دغدغه صدا و سیما این است که یک ظرفیت ماهواره ای تصمین شده در اختیار داشته باشد و ما احساس می کنیم که صدا و سیما می تواند این بخش را به بخش خصوصی واگذار و نظارت داشته باشد و این کار دستاورد خوبی برای کشور دارد.

وی از سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به استان گلستان خبر داد و افزود: در این سفر تفاهمنامه ای میان وزارت ارتباطات و سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری گلستان برای پایش آتش سوزی در پارک ملی گلستان به امضا می رسد.


   
دفعات مشاهده: 491 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر