home

پایگاه های مرتبط

پیوند ها

آمار سایت

  • تمام بازديد‌ها: 2469737 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 5620 بازدید
  • مهمانان حاضر در سایت: 27 کاربر
  • کاربران حاضر در سایت:0 کاربر

در چهارمین جلسه مشترک سازمان فضایی ایران و سازمان فناوری اطلاعات ایران توافق شد: داده های ماهواره ای در خدمت دولت الکترونیک قرار می گیرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۰ | 

 
در چهارمین جلسه مشترک سازمان فضایی ایران و سازمان فناوری اطلاعات ایران مقرر شد از زیرساخت های دولت الکترونیک برای به اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات ماهواره ای سازمان فضایی ایران استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، در چهارمین جلسه مشترک سازمان فضایی ایران و سازمان فناوری اطلاعات، پروژه به اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات ماهواره ای و محصولات سنجش از دور با استفاده از زیرساخت های دولت الکترونیک مورد بررسی و توافق قرار گرفت.
دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در خصوص این پروژه گفت: در صورت تحقق این پروژه بین دو سازمان، امکان دسترسی آسان و سریع به داده ها و اطلاعات ماهواره ای برای کاربران اعم از بخش دولتی و خصوصی، اساتید و محققین، دانشجویان و افراد حقیقی فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: انتظار می رود با تحقق کامل دولت الکترونیک، ضمن حذف نیاز به مراجعه حضوری، فرآیند دسترسی به داده های ماهواره ای نیز تسریع شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت همکاری و تعامل میان سازمان فضایی ایران و سازمان فناوری اطلاعات، به عنوان دو سازمان مکمل خدمات یکدیگر افزود: سازمان فضایی ایران تولید داده و دیتا را به عهده خواهد داشت و سازمان فناوری اطلاعات با انتشار و در اختیار گذاشتن همگانی این دیتا آن را تبدیل به ثروت و خدمت می نماید.
رئیس سازمان فضایی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همکاری سازمان فضایی ایران با پروژه Open Data و ارائه کاتالوگ داده های ماهواره ای قابل دسترس و وب سرویس های سنجش از دور از طریق درگاه دولت الکترونیک، یکی از محورهای توافق صورت گرفته بین دو سازمان است.
بر اساس این گزارش همچنین توافق شد از زیرساخت های ابری سازمان فناوری اطلاعات به منظور تولید محصولات فضایی و ارائه آن به کاربران استفاده شود.
در این جلسه نیز استفاده از سرویس کارپوشه ملی به منظور دریافت درخواست های کاربران و ارائه داده ها و اطلاعات درخواستی بصورت الکترونیکی مورد توافق قرار گرفت.
همچنین استفاده از قابلیت های دولت همراه جهت ارائه خدمات فضایی به کاربران از طریق بستر تلفن همراه و بدون نیاز به مراجعه حضوری بخش دیگری از توافقات صورت گرفته در این جلسه بود.

 


   
دفعات مشاهده: 259 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر